Latgolys politika

All posts in Saeimys dorbs

 • Vaļdeiba struodoj piec princypa “Īs jauni syudi, itī aizamierss”

 • Super sasteigtuo nūdūkļu reforma

  Budžeta portfelis SaeimāIte ir pīejama Finanšu ministrejis sagatavuotuo prezentaceja par nūdūkļu reformu kūpumā: prezentaceja Saeimys deputatim

  Kai ari visi lykumprojekti ir pīejami ite: Saeimys sēdis dorba kuorteiba

  Zynu, ka ir vosora, bet itei ir īspieja kotram nu jiusu īsasaisteit nūdūkļu sistemys (ka na sakuortuošonā), tod gluobšonā. Aicynoju sovys idejis, prīkšlykumus drūsai syuteit maņ iz epostu: juris.vilums@saeima.lv ci meklēt mani sevkurā škārsteikla socialajā teiklā. Izaver, ka reali prīšklykumus varam īsnīgt tikai da 24.juļam.

  Byušu pateiceigs par kotru pruoteigu īsacejumu!

 • “Vuoks” ar tim kasis aparatim

  Kai reikuotīs lauku veikalenim, auto veikalim i mozajim uzjiemiejim, ka pošai ministrejai vys vēļ nav eisti skaidrs, kai jaunū kasis aparatu sistemu īvīst?

 • Dārgākais deputāts II

  Clipboard02Par Saeimas deputātu transporta kompensācijām, to izlietojumu un lietderīgumu

  Gandrīz vai ikmēneša jezgu plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos ap deputātu kompensācijām parasti rotā mans vārds un uzvārds. Manuprāt, līdz šim par šo tēmu korektākais raksts ir bijis šis. Arī pats jau 2012.gadā centos izskaidrot, kāpēc tieši es visbiežāk saņemu vislielāko atlīdzinājumu pret attaisnojošiem dokumentiem (degvielas čeki, biļetes, īres līgums) un kāpēc šādi izdevumi gluži objektīvi rodas. Continue Reading →

 • Deputatu kvotys


  Kai reize tagad pašvaļdeibuos teik pījimti budžeti, deļ tam saisteibā ar tū var nūsavērt, kai teik pa labi i pa kreisi daleita vaļsts nauda. Pi izdeveibys varit škārsteiklā sameklēt ari muna kolegys Mārtiņa Bondara runys itymā saisteibā i par citim tematim.

  Dūmoju, ka daleji ari deļ munys leluos kritikys budžeta itaidai rozdaliešonai, tyka atbaļsteits vīns nu munim prīkšlykumim: 30000 eiru latgalīšu rokstu volūdys vuiceišonys īvīsšonai Latgolys planavuošonys regionā. Nauda daškierta Izgleiteibys i zynuotnis ministrejai, deļ tam dūmoju ka latgalīšu navaļstiskajom organizacejom ir uzmaneigi juosekoj leidza, lai itei naudeņa tyktu izlītuota īspiejami pruoteigai izvyrzātuo mierķa sasnīgšonai.